OMNIVS1500XLTAA
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMNIVS1500XLTAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMNIVS1500XLTAA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMNIVS1500XLTAA |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS BATTERY BACK UP TOWER AVR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $318.83 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 28 lbs (12.7kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.500" L x 7.200" W (190.50mm x 182.88mm) |
| Series: | OmniVS |
| Power - Rated: | 1.5kVA / 940W |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Media Lines Protected: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 11.800" (299.72mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (8) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 4 minutes |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| AC Outlets: | 8 (6 UPS, 2 Surge Only) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMNIVS1500XLTAA, use the request quote form to request OMNIVS1500XLTAA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMNIVS1500XLTAA.The price and lead time for OMNIVS1500XLTAA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMNIVS1500XLTAA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

