OMB.445.05F21
Taoglas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OMB.445.05F21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OMB.445.05F21 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OMB.445.05F21 |
|---|---|
| Manufacturer | Taoglas |
| Description | RF ANT 4.7GHZ WHIP STR N FEM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $141.99 | |||||
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 1.5 |
|---|---|
| Termination: | Connector, N Female |
| Series: | Barracuda |
| Return Loss: | - |
| Power - Max: | 100W |
| Packaging: | Bulk |
| Other Names: | 931-1253 |
| Number of Bands: | 1 |
| Mounting Type: | Bracket Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Ingress Protection: | - |
| Height (Max): | 10.630" (270.00mm) |
| Gain: | 7dBi |
| Frequency Range: | 4.4GHz ~ 5GHz |
| Frequency Group: | SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 4.7GHz |
| Features: | - |
| Detailed Description: | 4.7GHz Whip, Straight RF Antenna 4.4GHz ~ 5GHz 7dBi Connector, N Female Bracket Mount |
| Applications: | - |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OMB.445.05F21, use the request quote form to request OMB.445.05F21 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OMB.445.05F21.The price and lead time for OMB.445.05F21 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OMB.445.05F21.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

