OLS710D324-003
Cynergy3
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OLS710D324-003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OLS710D324-003 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | OLS710D324-003 |
|---|---|
| Manufacturer | Cynergy3 |
| Description | OPT LIQ LVL SENS 1/4 NPT MNT HI |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $81.21 | $77.347 | $73.828 | $71.655 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage Rating: | 10 ~ 28 VDC |
|---|---|
| Type: | Liquid |
| Switch Actuation Level: | - |
| Series: | OLS7 |
| Output Type: | Open Drain |
| Output Configuration: | High-Dry |
| Other Names: | 725-1290 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | 1/4" NPT and 3/8" Conduit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material - Housing & Prism: | Polysulfone |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Liquid Level Sensor Open Drain High-Dry Output 1/4" NPT and 3/8" Conduit |
| Current: | 2.5mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply OLS710D324-003, use the request quote form to request OLS710D324-003 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OLS710D324-003.The price and lead time for OLS710D324-003 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# OLS710D324-003.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
