OD9238-24MB-VXC01A
Orion Fans
OD9238-24MB-VXC01A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD9238-24MB-VXC01A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD9238-24MB-VXC01A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 92.5X38MM 24VDC WIRE
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.590 in H2O (147.0 Pa)
Size / Dimension:Square - 92.5mm L x 92.5mm H
Series:OD9238
RPM:4800 RPM
Power (Watts):11.00W
Other Names:OD9238-24MB-VXC01AX
OD923824MBVXC01A
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:55.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Lifetime @ Temp.:50000 Hrs @ 40°C
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.5A