OD9220-24MB
Orion Fans
OD9220-24MB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD9220-24MB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD9220-24MB
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 92X20MM 24VDC WIRE
Data sheet
Width:20.00mm
Weight:-
Voltage Range:12 ~ 28VDC
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.110 in H2O (27.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:OD9220
RPM:2400 RPM
Other Names:OD9220-24MBX
OD922024MB
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:31.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:65000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.120A