OD9220-12MB01A
Orion Fans
OD9220-12MB01A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD9220-12MB01A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD9220-12MB01A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 92X20MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:20.00mm
Weight:-
Voltage Range:8 ~ 16VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.110 in H2O (27.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:OD9220
RPM:2400 RPM
Other Names:OD9220-12MB01AX
OD922012MB01A
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:31.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:65000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.160A