OD8032-12LB10A
Orion Fans
OD8032-12LB10A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD8032-12LB10A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD8032-12LB10A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 80.5X32MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:-
Voltage Range:8 ~ 17VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:4 Wire Leads
Static Pressure:0.200 in H2O (49.8 Pa)
Size / Dimension:Square - 80.5mm L x 80.5mm H
Series:OD8032
RPM:3000 RPM
Other Names:OD8032-12LB10AX
OD803212LB10A
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Noise:31.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:60000 Hrs @ 40°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:PWM Control, Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.350A