OD8025-24MSS
Orion Fans
OD8025-24MSS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD8025-24MSS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD8025-24MSS
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:OD8025
RPM:2500 RPM
Other Names:OD8025-24MSSX
OD802524MSS
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:-
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:30000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.060A