OD8025-24LS02A
Orion Fans
OD8025-24LS02A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD8025-24LS02A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD8025-24LS02A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 80X25MM 24VDC WIRE
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:24VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.070 in H2O (17.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:OD8025
RPM:2100 RPM
Power (Watts):720mW
Other Names:OD8025-24LS02AX
OD8025-24LSO2A
OD8025-24LSO2A-ND
OD802524LS02A
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Noise:23.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:30000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.050A