OD8025-12LLSS02A
Orion Fans
OD8025-12LLSS02A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD8025-12LLSS02A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD8025-12LLSS02A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.070 in H2O (17.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:OD8025
RPM:1600 RPM
Power (Watts):490mW
Other Names:OD8025-12LLSS02AX
OD8025-12LLSSO2A
OD8025-12LLSSO2A-ND
OD802512LLSS02A
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:50000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart, Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.040A