OD8025-12LLS
Orion Fans
OD8025-12LLS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD8025-12LLS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD8025-12LLS
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Data sheet
Width:25.00mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.070 in H2O (17.4 Pa)
Size / Dimension:Square - 80mm L x 80mm H
Series:OD8025
RPM:1600 RPM
Power (Watts):490mW
Other Names:OD8025-12LLSX
OD802512LLS
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Noise:19.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:30000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Auto Restart
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.040A