OD5010-12HB02A
Orion Fans
OD5010-12HB02A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD5010-12HB02A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD5010-12HB02A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:10.50mm
Weight:-
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.100 in H2O (24.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 50mm L x 50mm H
Series:OD5010
RPM:5000 RPM
Power (Watts):1.10W
Other Names:OD5010-12HB02AX
OD5010-12HBO2A
OD5010-12HBO2A-ND
OD501012HB02A
Operating Temperature:14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Noise:26.0 dB
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.120A