OD4020-12LLSS
Orion Fans
OD4020-12LLSS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD4020-12LLSS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD4020-12LLSS
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 40X20MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:20.00mm
Weight:-
Voltage Range:7 ~ 14VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:-
Size / Dimension:Square - 40mm L x 40mm H
Series:OD4020
RPM:-
Other Names:OD4020-12LLSSX
OD402012LLSS
Operating Temperature:-4 ~ 176°F (-20 ~ 80°C)
Noise:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:45000 Hrs @ 45°C