OD127-48HBXC5
Orion Fans
OD127-48HBXC5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD127-48HBXC5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD127-48HBXC5
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
Data sheet
Width:38.50mm
Weight:-
Voltage Range:22 ~ 55VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.630 in H2O (156.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Series:OD127
RPM:4500 RPM
Other Names:OD127-48HBXC5X
OD12748HBXC5
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Noise:65.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Lifetime @ Temp.:60000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:PWM Control
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.700A