OD127-48HB5
Orion Fans
OD127-48HB5
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD127-48HB5 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD127-48HB5
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 127X38.5MM 48VDC WIRE
Data sheet
Width:38.50mm
Weight:-
Voltage Range:22 ~ 55VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.460 in H2O (114.6 Pa)
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Series:OD127
RPM:3500 RPM
Other Names:OD127-48HB5X
OD12748HB5
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Noise:56.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:60000 Hrs @ 45°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:PWM Control
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.340A