OD127-12LB
Orion Fans
OD127-12LB
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD127-12LB with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD127-12LB
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 127X38.5MM 12VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:38.50mm
Weight:-
Voltage Range:8 ~ 14VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:-
Size / Dimension:Square - 127mm L x 127mm H
Series:OD127
RPM:-
Other Names:OD127-12LBX
OD12712LB
Operating Temperature:-4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
Noise:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT), Fiberglass Reinforced
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:60000 Hrs @ 45°C