OD1232-48MS02A
Orion Fans
OD1232-48MS02A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OD1232-48MS02A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. OD1232-48MS02A
Manufacturer Orion Fans
Description FAN AXIAL 120X32MM 48VDC WIRE
(In US Dollars)
520 pcs
Data sheet
Width:32.00mm
Weight:-
Voltage Range:24 ~ 55.2VDC
Voltage - Rated:48VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.330 in H2O (82.2 Pa)
Size / Dimension:Square - 120mm L x 120mm H
Series:OD1232
RPM:3300 RPM
Other Names:OD1232-48MS02AX
OD1232-48MSO2A
OD1232-48MSO2A-ND
OD123248MS02A
Operating Temperature:14 ~ 122°F (-10 ~ 50°C)
Noise:48.0 dB
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lifetime @ Temp.:30000 Hrs @ 40°C
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:Locked Rotor Sensor
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.150A