NX2520SA-16.000000MHZ-W1
NDK
NX2520SA-16.000000MHZ-W1
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NX2520SA-16.000000MHZ-W1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NX2520SA-16.000000MHZ-W1
Manufacturer NDK
Description CRYSTAL 16.0000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:NX2520SA
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:644-1093-1
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.026" (0.65mm)
Frequency Tolerance:±20ppm
Frequency Stability:±20ppm
Frequency:16MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):120 Ohms
Detailed Description:16MHz ±20ppm Crystal 8pF 120 Ohms 4-SMD, No Lead