NVTFS4823NWFTAG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NVTFS4823NWFTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NVTFS4823NWFTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NVTFS4823NWFTAG |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 30V 30A U8FL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.424 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 750pF @ 12V |
|---|---|
| Voltage - Breakdown: | 8-WDFN (3.3x3.3) |
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 10.5 mOhm @ 15A, 10V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 13A (Ta) |
| Polarization: | 8-PowerWDFN |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 23 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NVTFS4823NWFTAG |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 12nC @ 10V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 2.5V @ 250µA |
| FET Feature: | N-Channel |
| Expanded Description: | N-Channel 30V 13A (Ta) 3.1W (Ta), 21W (Tc) Surface Mount 8-WDFN (3.3x3.3) |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | - |
| Description: | MOSFET N-CH 30V 30A U8FL |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 30V |
| Capacitance Ratio: | 3.1W (Ta), 21W (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NVTFS4823NWFTAG, use the request quote form to request NVTFS4823NWFTAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NVTFS4823NWFTAG.The price and lead time for NVTFS4823NWFTAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NVTFS4823NWFTAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
