NVT2010PW,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NVT2010PW,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NVT2010PW,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NVT2010PW,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 24TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.00 | $0.89 | $0.694 | $0.573 | $0.453 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.8V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 24-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 568-5299-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 10 Channel 24-TSSOP |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 10 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | NVT2010 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NVT2010PW,118, use the request quote form to request NVT2010PW,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NVT2010PW,118.The price and lead time for NVT2010PW,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NVT2010PW,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
