NVT2003DP,118
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NVT2003DP,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NVT2003DP,118 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NVT2003DP,118 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 10TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | 5000 pcs | 12500 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.337 | $0.314 | $0.309 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 1.8V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 10-TSSOP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 568-8383-2 935292069118 NVT2003DP118 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 3 Channel 10-TSSOP |
| Data Rate: | - |
| Channels per Circuit: | 3 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Base Part Number: | NVT2003 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NVT2003DP,118, use the request quote form to request NVT2003DP,118 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NVT2003DP,118.The price and lead time for NVT2003DP,118 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NVT2003DP,118.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
