NV4V31MF-A
CEL (California Eastern Laboratories)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NV4V31MF-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NV4V31MF-A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NV4V31MF-A |
|---|---|
| Manufacturer | CEL (California Eastern Laboratories) |
| Description | LASER DIODE 405NM 175MW 3.8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $452.20 | $442.00 | ||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | 405nm |
|---|---|
| Voltage - Input: | 5V |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 175mW |
| Package / Case: | Radial, Can, 3 Lead (3.8mm) |
| Other Names: | NV4V31MFA |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Laser Diode 405nm 175mW 5V 150mA Radial, Can, 3 Lead (3.8mm) |
| Current Rating: | 150mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NV4V31MF-A, use the request quote form to request NV4V31MF-A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NV4V31MF-A.The price and lead time for NV4V31MF-A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NV4V31MF-A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


