NUP3112UPMUTAG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUP3112UPMUTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUP3112UPMUTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUP3112UPMUTAG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | NUP3112UPMU Series 15.8 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode UDFN-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.352 | $0.318 | $0.287 | $0.28 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 4V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | - |
| Voltage - Breakdown (Min): | 5.2V |
| Unidirectional Channels: | 3 |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | 6-UDFN (1.6x1.6) |
| Series: | - |
| Power Line Protection: | Yes |
| Power - Peak Pulse: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | - |
| Capacitance @ Frequency: | 0.7pF @ 1MHz |
| Base Part Number: | NUP3112 |
| Applications: | General Purpose |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUP3112UPMUTAG, use the request quote form to request NUP3112UPMUTAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUP3112UPMUTAG.The price and lead time for NUP3112UPMUTAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUP3112UPMUTAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

