NUP1301U,115
Nexperia
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUP1301U,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUP1301U,115 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUP1301U,115 |
|---|---|
| Manufacturer | Nexperia |
| Description | TVS DIODE 80V 20V SOT323-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | 6000 pcs | 15000 pcs | 30000 pcs | 75000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.074 | $0.067 | $0.059 | $0.056 | $0.049 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 80V (Max) |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 20V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 100V |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Type: | Steering (Rail to Rail) |
| Supplier Device Package: | SOT-323-3 |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 220W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-70, SOT-323 |
| Other Names: | 1727-6482-2 568-8409-2 568-8409-2-ND 934065389115 NUP1301U115 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 11A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 0.6pF @ 1MHz |
| Base Part Number: | NUP1301 |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUP1301U,115, use the request quote form to request NUP1301U,115 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUP1301U,115.The price and lead time for NUP1301U,115 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUP1301U,115.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

