NUF6106FCT1
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUF6106FCT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUF6106FCT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUF6106FCT1 |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | EMI and RFI FiltersData Line 6 Channel EMI Pi No-Cancel/No-Return |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.207 | $0.187 | $0.169 | $0.165 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 100 Ohms, C = 21pF (Total) |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.117" L x 0.052" W (2.96mm x 1.33mm) |
| Series: | - |
| Resistance - Channel (Ohms): | 100 |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 15-WFBGA, FCBGA |
| Other Names: | NUF6106FCT1OSCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height: | 0.028" (0.70mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 6 Channel R = 100 Ohms, C = 21pF (Total) 15-WFBGA, FCBGA |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
| Attenuation Value: | -20dB @ 800MHz ~ 2.2GHz |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUF6106FCT1, use the request quote form to request NUF6106FCT1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUF6106FCT1.The price and lead time for NUF6106FCT1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUF6106FCT1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

