NUF4210MNT1G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUF4210MNT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUF4210MNT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUF4210MNT1G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | EMI and RFI FiltersData Line Low Cap. 4 line EMI Filter w/ESD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.207 | $0.187 | $0.169 | $0.165 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 100 Ohms, C = 8.5pF |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm) |
| Series: | - |
| Resistance - Channel (Ohms): | 100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VFDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 4 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | 0.039" (1.00mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel R = 100 Ohms, C = 8.5pF 8-VFDFN Exposed Pad |
| Center / Cutoff Frequency: | 250MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | -20dB @ 800MHz ~ 3GHz |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUF4210MNT1G, use the request quote form to request NUF4210MNT1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUF4210MNT1G.The price and lead time for NUF4210MNT1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUF4210MNT1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
