NUF3101FCT1
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NUF3101FCT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NUF3101FCT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NUF3101FCT1 |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | FILTER RC(PI) 300MHZ ESD SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | - |
|---|---|
| Values: | R = 47 Ohms, 100 Ohms, C = 40pF (Total) |
| Type: | Low Pass |
| Technology: | RC (Pi) |
| Size / Dimension: | 0.061" L x 0.061" W (1.55mm x 1.55mm) |
| Series: | - |
| Resistance - Channel (Ohms): | 47, 100 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-WFBGA, FCBGA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Channels: | 3 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Height: | 0.028" (0.70mm) |
| Filter Order: | 2nd |
| ESD Protection: | Yes |
| Detailed Description: | RC (Pi) EMI Filter 2nd Order Low Pass 3 Channel R = 47 Ohms, 100 Ohms, C = 40pF (Total) 8-WFBGA, FCBGA |
| Center / Cutoff Frequency: | 300MHz (Cutoff) |
| Attenuation Value: | -25dB @ 800MHz ~ 2.2GHz |
| Applications: | Data Lines for Mobile Devices |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NUF3101FCT1, use the request quote form to request NUF3101FCT1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NUF3101FCT1.The price and lead time for NUF3101FCT1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NUF3101FCT1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

