NTTFS4823NTAG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTTFS4823NTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTTFS4823NTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTTFS4823NTAG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Power MOSFET 30V 50A 17.5 mOhm Single N-Channel u8FL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.251 | $0.227 | $0.204 | $0.20 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.5V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 8-WDFN (3.3x3.3) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 10.5 mOhm @ 20A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 660mW (Ta), 32.9W (Tc) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerWDFN |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1013pF @ 12V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 9nC @ 4.5V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 11.5V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 7.1A (Ta), 50A (Tc) 660mW (Ta), 32.9W (Tc) Surface Mount 8-WDFN (3.3x3.3) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 7.1A (Ta), 50A (Tc) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTTFS4823NTAG, use the request quote form to request NTTFS4823NTAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTTFS4823NTAG.The price and lead time for NTTFS4823NTAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTTFS4823NTAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
