NTSJ20100CTG
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTSJ20100CTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTSJ20100CTG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTSJ20100CTG |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.672 | $1.51 | $1.362 | $1.332 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | Schottky |
|---|---|
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 1 Pair Common Cathode |
| Voltage - Breakdown: | TO-220FP |
| Speed: | 10A |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Reverse Recovery Time (trr): | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Polarization: | TO-220-3 Full Pack |
| Other Names: | NTSJ20100CTGOS |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | NTSJ20100CTG |
| Expanded Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 10A Through Hole TO-220-3 Full Pack |
| Diode Configuration: | 800µA @ 100V |
| Description: | DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 830mV @ 10A |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100V |
| Capacitance @ Vr, F: | -40°C ~ 150°C |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTSJ20100CTG, use the request quote form to request NTSJ20100CTG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTSJ20100CTG.The price and lead time for NTSJ20100CTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTSJ20100CTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


