NTS0104UK-Q100Z
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTS0104UK-Q100Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTS0104UK-Q100Z with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTS0104UK-Q100Z |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC TRNSLTR BIDIRECTIONAL 12WLCSP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - VCCB: | 2.3V ~ 5.5V |
|---|---|
| Voltage - VCCA: | 1.65V ~ 3.6V |
| Translator Type: | Voltage Level |
| Supplier Device Package: | 12-WLCSP (1.20x1.60) |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 12-UFBGA, WLCSP |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Output Signal: | - |
| Other Names: | 568-12416-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Signal: | - |
| Features: | Auto-Direction Sensing |
| Detailed Description: | Voltage Level Translator Bidirectional 1 Circuit 4 Channel 50Mbps 12-WLCSP (1.20x1.60) |
| Data Rate: | 50Mbps |
| Channels per Circuit: | 4 |
| Channel Type: | Bidirectional |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTS0104UK-Q100Z, use the request quote form to request NTS0104UK-Q100Z pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTS0104UK-Q100Z.The price and lead time for NTS0104UK-Q100Z depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTS0104UK-Q100Z.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
