NTND3184NZTAG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTND3184NZTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTND3184NZTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTND3184NZTAG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET 2 N-CH 20V 220MA 6-XLLGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 8000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.107 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 6-XLLGA (.90x.65) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 1.5 Ohm @ 100mA, 4.5V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-XFLGA |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 12.3pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | - |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | - |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 220mA (Ta) Surface Mount 6-XLLGA (.90x.65) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 220mA (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTND3184NZTAG, use the request quote form to request NTND3184NZTAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTND3184NZTAG.The price and lead time for NTND3184NZTAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTND3184NZTAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

