NTMS4503NSR2G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTMS4503NSR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTMS4503NSR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTMS4503NSR2G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 28V 14A 8SO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.483 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | - |
|---|---|
| Technology: | - |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | - |
| Power Dissipation (Max): | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| FET Type: | - |
| FET Feature: | - |
| Detailed Description: | MOSFET N-CH 28V 14A 8SO |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTMS4503NSR2G, use the request quote form to request NTMS4503NSR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTMS4503NSR2G.The price and lead time for NTMS4503NSR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTMS4503NSR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
