NTMFD4C88NT3G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTMFD4C88NT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTMFD4C88NT3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTMFD4C88NT3G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET 2N-CH 30V 8DFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.914 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.2V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DFN (5x6) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 5.4 mOhm @ 10A, 10V |
| Power - Max: | 1.1W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-PowerTDFN |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1252pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 22.2nC @ 10V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical |
| FET Feature: | Standard |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) Asymmetrical 30V 11.7A, 14.2A 1.1W Surface Mount 8-DFN (5x6) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 11.7A, 14.2A |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTMFD4C88NT3G, use the request quote form to request NTMFD4C88NT3G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTMFD4C88NT3G.The price and lead time for NTMFD4C88NT3G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTMFD4C88NT3G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
