NTLUS4C12NTBG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTLUS4C12NTBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTLUS4C12NTBG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTLUS4C12NTBG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET N-CH 30V 10.7A UDFN6 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 3000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.367 | |||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 2.1V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 6-UDFN (2x2) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 9 mOhm @ 9A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 630mW (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-UDFN Exposed Pad |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 1172pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 18nC @ 10V |
| FET Type: | N-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 3.3V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | N-Channel 30V 6.8A (Ta) 630mW (Ta) Surface Mount 6-UDFN (2x2) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 6.8A (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTLUS4C12NTBG, use the request quote form to request NTLUS4C12NTBG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTLUS4C12NTBG.The price and lead time for NTLUS4C12NTBG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTLUS4C12NTBG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
