NTLUS4195PZTAG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTLUS4195PZTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTLUS4195PZTAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTLUS4195PZTAG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | MOSFET P-CH 30V 3A SGL 6UDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 3V @ 250µA |
|---|---|
| Vgs (Max): | ±20V |
| Technology: | MOSFET (Metal Oxide) |
| Supplier Device Package: | 6-UDFN (1.6x1.6) |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 90 mOhm @ 3A, 10V |
| Power Dissipation (Max): | 600mW (Ta) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 6-PowerUFDFN |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 250pF @ 15V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 5nC @ 4.5V |
| FET Type: | P-Channel |
| FET Feature: | - |
| Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On): | 4.5V, 10V |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 30V |
| Detailed Description: | P-Channel 30V 2A (Ta) 600mW (Ta) Surface Mount 6-UDFN (1.6x1.6) |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 2A (Ta) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTLUS4195PZTAG, use the request quote form to request NTLUS4195PZTAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTLUS4195PZTAG.The price and lead time for NTLUS4195PZTAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTLUS4195PZTAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
