NTLTD7900ZR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTLTD7900ZR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTLTD7900ZR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTLTD7900ZR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Power MOSFET 20V 9A 26 mOhm Dual N-Channel Micro8 Leadless |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.284 | $0.256 | $0.231 | $0.226 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | Micro8™ |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 26 mOhm @ 6.5A, 4.5V |
| Power - Max: | 1.5W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-VDFN Exposed Pad |
| Other Names: | NTLTD7900ZR2GOS NTLTD7900ZR2GOS-ND NTLTD7900ZR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 15pF @ 16V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 18nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 6A 1.5W Surface Mount Micro8™ |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 6A |
| Base Part Number: | NTLTD7900Z |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTLTD7900ZR2G, use the request quote form to request NTLTD7900ZR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTLTD7900ZR2G.The price and lead time for NTLTD7900ZR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTLTD7900ZR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
