NTJD4401NT1G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTJD4401NT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NTJD4401NT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NTJD4401NT1G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | Dual N-Channel Small Signal MOSFET with ESD Protection 20V 630mA 375m |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.128 | $0.116 | $0.104 | $0.102 | ||
Specifications
Data sheet
| Vgs(th) (Max) @ Id: | 1.5V @ 250µA |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Series: | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs: | 375 mOhm @ 630mA, 4.5V |
| Power - Max: | 270mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Other Names: | NTJD4401NT1GOSDKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 33 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds: | 46pF @ 20V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs: | 3nC @ 4.5V |
| FET Type: | 2 N-Channel (Dual) |
| FET Feature: | Logic Level Gate |
| Drain to Source Voltage (Vdss): | 20V |
| Detailed Description: | Mosfet Array 2 N-Channel (Dual) 20V 630mA 270mW Surface Mount SC-88/SC70-6/SOT-363 |
| Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C: | 630mA |
| Base Part Number: | NTJD4401N |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NTJD4401NT1G, use the request quote form to request NTJD4401NT1G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NTJD4401NT1G.The price and lead time for NTJD4401NT1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NTJD4401NT1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
