NTCLE203E3502SB0
Electro-Films (EFI) / Vishay
NTCLE203E3502SB0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NTCLE203E3502SB0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NTCLE203E3502SB0
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description THERMISTOR NTC 5KOHM 3984K BEAD
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs5000 pcs
Data sheet
Series:Automotive, AEC-Q200
Resistance in Ohms @ 25°C:5k
Resistance Tolerance:±2.2%
Power - Max:100mW
Packaging:Bulk
Package / Case:Bead
Other Names:BC2732
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Length - Lead Wire:1.61" (41.00mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:NTC Thermistor 5k Bead
B25/85:3984K
B25/75:-
B25/50:-
B0/50:-
B Value Tolerance:±0.5%