NRVTSA4100ET3G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NRVTSA4100ET3G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NRVTSA4100ET3G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NRVTSA4100ET3G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description DIODE SCHOTTKY 100V 4A SMA
(In US Dollars)
5000 pcs10000 pcs25000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:680mV @ 4A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:SMA
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:Automotive, AEC-Q101
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Other Names:NRVTSA4100ET3G-ND
NRVTSA4100ET3GOSTR
Q9695178N
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Detailed Description:Diode Schottky 100V 4A Surface Mount SMA
Current - Reverse Leakage @ Vr:9µA @ 100V
Current - Average Rectified (Io):4A
Capacitance @ Vr, F:55pF @ 4V, 1MHz