NP0120TAT1G
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
NP0120TAT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NP0120TAT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NP0120TAT1G
Manufacturer AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Description THYRISTOR 12V 50A 5TSOP
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Off State:12V
Voltage - Breakover:30V
Series:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Other Names:NP0120TAT1G-ND
NP0120TAT1GOSTR
NPO120TAT1G
Number of Elements:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (8/20µs):50A
Current - Hold (Ih):50mA
Capacitance:11pF