NOMCT16031001CT1
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOMCT16031001CT1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOMCT16031001CT1
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.390" L x 0.154" W (9.91mm x 3.91mm)
Series:NOMC
Resistor-Ratio-Drift:±5 ppm/°C
Resistor Matching Ratio:±0.025%
Resistance (Ohms):1k
Power Per Element:100mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:16
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.063" (1.60mm)
Detailed Description:1k Ohm ±0.25% 100mW Power Per Element Isolated 8 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)