NOJY686M006RWJ
AVX Corporation
NOJY686M006RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJY686M006RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJY686M006RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXID 68UF 20% 6.3V 2917
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:2917 (7343 Metric)
Size / Dimension:0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2917 (7343 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:Y
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):500 mOhms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:68µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 2917 (7343 Metric) 500 mOhms
Current - Leakage:8.2µA
Capacitance:68µF