NOJT685M010RWJ
AVX Corporation
NOJT685M010RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJT685M010RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJT685M010RWJ
Manufacturer AVX Corporation
Description CAP NIOB OXID 6.8UF 20% 10V 1210
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1210 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
Other Names:478-5842-6
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Manufacturer Size Code:T
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.047" (1.20mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):2.6 Ohms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:6.8µF Niobium Oxide Capacitor 10V 1411 (3528 Metric), 1210 2.6 Ohms
Current - Leakage:1.4µA
Capacitance:6.8µF