NOJB226M010RWJ
KYOCERA AVX
NOJB226M010RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJB226M010RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJB226M010RWJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Niobium Oxide Capacitor, 22 uF, 10 V, ± 20%, 1800 mohm, 105 C, 1210 [3528 Metric]
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 45991 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:10V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1210 (3528 Metric)
Size / Dimension:0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:1411 (3528 Metric), 1210
Other Names:478-3123-1
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Manufacturer Size Code:B
Height - Seated (Max):0.083" (2.10mm)
Features:-
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohms
Dissipation Factor:6%
Detailed Description:22µF Niobium Oxide Capacitor 10V 1411 (3528 Metric), 1210 1.8 Ohms
Current - Leakage:4.4µA
Capacitance:22µF