NOJA226M006RWJ
KYOCERA AVX
NOJA226M006RWJ
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NOJA226M006RWJ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NOJA226M006RWJ
Manufacturer KYOCERA AVX
Description Cap Niobium 22uF 6.3V 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 1.8 Ohm 105C Automotive T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 51589 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Rated:6.3V
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Series:OxiCap® NOJ
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Other Names:478-8860-6
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Size Code:A
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)
Features:Low ESR
ESR (Equivalent Series Resistance):1.8 Ohms
Dissipation Factor:8%
Detailed Description:22µF Niobium Oxide Capacitor 6.3V 1206 (3216 Metric) 1.8 Ohms
Current - Leakage:2.6µA
Capacitance:22µF