NMP650-CCHH-03
MEAN WELL
NMP650-CCHH-03
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NMP650-CCHH-03 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NMP650-CCHH-03
Manufacturer MEAN WELL
Description NMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY 65
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 3:24V
Voltage - Output 2:5V
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Isolation:4kV
Voltage - Input:90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC
Type:Enclosed
Size / Dimension:9.84" L x 3.50" W x 1.61" H (250.0mm x 89.0mm x 41.0mm)
Series:NMP
Power (Watts):650W
Operating Temperature:-30°C ~ 70°C (With Derating)
Number of Outputs:3
Mounting Type:Chassis Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Minimum Load Required:-
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Efficiency:88.5%
Detailed Description:Enclosed AC DC Converter 3 Output 5V 5V 24V 36A, 36A, 20A 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC Input
Current - Output (Max):36A, 36A, 20A