NLCV32T-6R8M-PFR
TDK Corporation
NLCV32T-6R8M-PFR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NLCV32T-6R8M-PFR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NLCV32T-6R8M-PFR
Manufacturer TDK Corporation
Description FIXED IND 6.8UH 700MA 290 MOHM
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:1210
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Shielding:Unshielded
Series:NLCV-PF
Ratings:-
Q @ Freq:15 @ 7.96MHz
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Other Names:445-3653-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:Ferrite
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.094" (2.40mm)
Frequency - Self Resonant:38MHz
Detailed Description:6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 348 mOhm Max 1210 (3225 Metric)
DC Resistance (DCR):348 mOhm Max
Current Rating:700mA