NL453232T-6R8J-PF
TDK Corporation
NL453232T-6R8J-PF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NL453232T-6R8J-PF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. NL453232T-6R8J-PF
Manufacturer TDK
Description Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 285mA 1.2Ohm DCR 1812 T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 60317 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:Wirewound
Tolerance:±5%
Supplier Device Package:1812
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Shielding:Unshielded
Series:NL
Ratings:-
Q @ Freq:50 @ 7.96MHz
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Other Names:445-6442-2
NL453232T6R8JPF
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Core:-
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Inductance Frequency - Test:7.96MHz
Inductance:6.8µH
Height - Seated (Max):0.134" (3.40mm)
Frequency - Self Resonant:27MHz
Detailed Description:6.8µH Unshielded Wirewound Inductor 285mA 1.2 Ohm Max 1812 (4532 Metric)
DC Resistance (DCR):1.2 Ohm Max
Current Rating:285mA