NJU3730D
JRC Corporation / NJRC
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJU3730D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJU3730D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJU3730D |
|---|---|
| Manufacturer | JRC Corporation / NJRC |
| Description | IC SERIAL TO PARALLEL 3BIT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 100 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.894 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-DIP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | Parallel |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 3 |
| Number of Inputs: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Input Type: | Serial |
| Function: | Deserializer |
| Detailed Description: | Deserializer 1 Input 3 Output 8-DIP |
| Data Rate: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJU3730D, use the request quote form to request NJU3730D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJU3730D.The price and lead time for NJU3730D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJU3730D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

