NJU201AM
Nisshinbo Micro Devices Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NJU201AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NJU201AM with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | NJU201AM |
|---|---|
| Manufacturer | Nisshinbo Micro Devices Inc. |
| Description | NJU Series SPST 44 V 100 Ohm Surface Mount CMOS Quad Analog Switch DMP-16 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.393 | $1.258 | $1.134 | $1.11 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single (V+): | - |
|---|---|
| Voltage - Supply, Dual (V±): | ±15V |
| Switch Time (Ton, Toff) (Max): | 600ns, 450ns |
| Switch Circuit: | SPST - NC |
| Supplier Device Package: | 16-DMP |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names: | NJU#201AM NJU#201AM-ND NJU201AM# NJU201AM#-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| On-State Resistance (Max): | 100 Ohm |
| Number of Circuits: | 4 |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit: | 1:1 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 4 Circuit IC Switch 1:1 100 Ohm 16-DMP |
| Current - Leakage (IS(off)) (Max): | 100nA |
| Crosstalk: | -90dB @ 100kHz |
| Charge Injection: | 20pC |
| Channel-to-Channel Matching (ΔRon): | - |
| Channel Capacitance (CS(off), CD(off)): | 5pF, 5pF |
| -3db Bandwidth: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply NJU201AM, use the request quote form to request NJU201AM pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NJU201AM.The price and lead time for NJU201AM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# NJU201AM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


